Espiye Devlet Hastanesinin Açılışı Yapıldı

Bir süre önce hizmete giren Espiye Devlet Hastanesinin resmi açılışı dün (23 Mart 2017) yapıldı. Açılışa Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli de katıldı.

60 yataklı Hastanenin açılışına çok sayıda davetli ve vatandaş katılırken, ilk konuşmayı Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Hasan H. Arslantürk yaptı. Arslantürk, son derece modern bir şekilde yapılan hastanenin teknik özellikleri hakkında bilgi verdi.

İlçe Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Kaymakam Sultan Doğru, Milletvekilleri Sabri Öztürk ve Cemal Öztürk’ün konuşmalarından sonra kürsüye gelen Vali Hasan Karahan, son teknolojiyle donatılan Espiye Devlet Hastanesinin ilçeye hayırlı olmasını diledi. “Hayırlı olsun güzel bir hastaneye kavuştuk. Bölgemizin en güzel hastanesi. Biraz gecikmeli oldu ama bu bizim elimizde olmayan sebeplerdendi” diyen Vali Karahan, “Hepimiz gece-gündüz buranın bitmesi için mücadele ettik. Bitti çok şükür. Çok güzel bir eser kazandık. Espiyemiz günden güne gelişiyor, büyüyor. Başbakan Yardımcımız Sayın Canikli’nin desteği olduğu sürece daha da güzel hizmetler alacağız. Giresun alıyor, almaya devam edecek. Hastanemizin hizmete girmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

Kalabalığın coşkulu tezahüratı ile konuşmasına başlayan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli de “Önce hizmet dedik, halka hizmet dedik. Bugüne kadar hep bu düsturla hareket ettik. Allah’ın izniyle milletimize hizmet etmeye devam ediyoruz ve edeceğiz” dedi.

Espiye Devlet Hastanesinin son derece modern, son derece lüks olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Canikli, “Öncelikle Espiye'ye hayırlı olsun, hepinize hayırlı olsun. Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da, hükümeti devraldığımız zaman ile bugün arasında çok büyük farklılıklar var.  Önceden sağlık hizmetleri tam bir içler acısıydı. O zamanlarda, odasına girilebilecek doğru düzgün bir hastane bile zor bulunurken, ne doktor ne de ilaç vardı. Biz bunların hepsini yaşadık. Hatırlatmak istemiyorum ama Türkiye’nin bu alanda kaydettiği ilerlemeyi de görmemiz gerekiyor, hepimizin görmesi gerekiyor. Bu tesisler bizim için sizin için milletimizin içindir”  şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Espiye Devlet Hastanesinin açılış kurdelesi Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve eşi Hatice Canikli ve Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk tarafından hep birlikte kesildi. Ardından hastaneyi gezen Başbakan Yardımcısı Canikli ve Vali Karahan, hastalara geçmiş olsun dileklerini ilettiler, hastaların durumları hakkında doktorlardan bilgi aldılar.

Espiye Devlet Hastanesinde; 2 dahiliye, 1 çocuk, 1 kadın doğum, 1 acil olmak üzere 3 uzman doktor, 5 pratisyen doktor ile toplam 110 personel görev yapmaktadır.  

Espiye Devlet Hastanesinin açılış törenine; Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve eşi Hatice Canikli, Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve eşi, Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Vali Yardımcıları, Jandarma Alay Komutanı J. Albay Ali İhsan Ersoy, Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Ak Parti İl Başkan Vekili Kenan Tatlı, İl Genel Meclisi Başkanı Murşit Gürel, İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Derya Kılıçer, Müdür Yardımcısı Murat Turan, bazı ilçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları ile davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu Haber 677  Kez Okunmuştur
Giresun Sağlık  Müdürlüğü